1 coconut cost rs 20 , 1 mango cost rs 1, 5 guava cost rs 1
..try to get 100 fruits in rs 100 you have to have at least
1 of each fruit
Answers were Sorted based on User's Feedback
Answer / vetrivelan
4 coconut 4*20=80
1 mango 1*1= 1
95 guava 95*0.2=19
100 100
| Is This Answer Correct ? | 14 Yes | 7 No |
Answer / raviteja
4 coconut 4*20=80
10 mangoes 10*1=10
50 guavas 5*1*10=10
total =100
| Is This Answer Correct ? | 3 Yes | 9 No |
Don't you feel embarrassed with your typos and your awfully written English, guys?
Who is the author of the famous classical book "A Passage To India" ?
The area of BODO insurgents
3 question ka jawab bataye . In swaalo ke jwaab de diye to hm aapko whtsapp king kahenge.... Q- 1...Baap ne beti ko 1gift diya Or kaha bhuk lage to kha lena... Pyas lage to pi lena or thand lage to jala lena... ye gift kya he challenge for u !! "Challange For all group Time limit 1days . Q-2.....ek chij aeisi h jo sukhi ho to 2kg. gili ho to 1kg. or jal jae to 3kg. its challenge for u !! Q..3... Vo kya chiz hai jo saal me 1 bar, mahine me 2 bar, hafte me 4 bar, aur din me 6 bar aati hai..?
9 Answers Coconut Software, TATA,
What is your opinion on M S Dhoni retirement from test cricket?
hello guys I am a btech holder..right now i am hunting job in all sectors . One commonly question asked by all i.e when i have gone for tech support, desktop support, IT recruiter nd etc Why don't you look a job in your field i.e in software field ??
who was the narrator of the film 'Jodha Akabar'?
A funny thing happened to me at a Group Discussion... And I got out of it in an even funnier way... Do check this out...
my 1st friend gave me 1000 and 2nd gave me 500 i have loos 1000 rupees then i purchase some thing with the cost of 300 and gave 100 100 both friends 1st friend remaining 900 and 2nd remaining 400 900+400+300=1600 why
2 Answers BPO, College School Exams Tests, Infosys,
do count your shirts buttons without toching them.
20 apple 1 rupees(indian currency)1 orange 5 rupees and 1 lemon 1 rupee.i wan to buy 100 fruits(above mentioned)for 100 rupees. tell me how much quantity of apple orange and lemon will be buy for 100 rupees. this is serious qstn.help me plzz????????
how many mapping can be done in One day at client place?